Piramis Tarot – egyedi és különleges módszer

Jelenlegi blogbejegyzésem is egy érdekes, de nagyon is fontos és lényeges kérdéshez kapcsolódik. Egyik kliensem elhatározta, hogy megtanulja a Tarot alapjait, és a saját magának feltett kérdésekre, saját maga rakja ki a kártyákat. Azt szerette volna megtudni, hogy egyrészt melyik kártyacsomagot vegye meg, másrészt melyik a legegyszerűbb, de legjobban használható kirakási módszer?

A történet végét később mesélem el, most azonban következzen egy írás a Piramis Tarot módszeréről, amit magam is használok, és amely az első pillanattól kezdte lenyűgözött…

               Forrás: Piramis Tarot

Az elveszett és újra megtalált tudás

A Szimbolikus Szellemi Piramis, vagy röviden Piramis Tarot neve nem a kártyacsomagra, hanem a kirakási módszerre utal, amely egy piramishoz hasonlít. (Ti. a kártyacsomagok általában alkotójukról kapják a nevüket, így létezik pl. Kazanlár-, Rider-, Osho-tarot, vagy a lapokon szereplő ábrákról, mint az Egyiptomi-tarot, esetleg arról a helyről, ahol elkészítették azokat – Kínai-, Marseille-tarot. A kártyacsomagok alapvető szimbólumai azonosak, de az egyes szerzők a saját értelmezéseiket is hozzáteszik, így lehetnek eltérések. A legtöbb esetben kirakási módot is javasol a szerző.) A Piramis Tarot egyedülálló a világon a tekintetben, hogy kizárólag ezzel az elemző módszerrel kerül le az asztalra valamennyi lap (a 22 Nagyarkánum), szintézisében és egészében látva így a kérdezőt. Amikor csak néhány lap kihúzásával válaszolunk a feltett kérdésre, akkor az “egészből” valójában kiemelünk egyetlen részt, és csak azzal kapcsolatosan kaphatunk választ, újabb kérdéskör esetén újabb lapokat kell választanunk. A Piramis Tarot módszerével egyetlen kirakásból, egyetlen alapkérdésre koncentrálva a személyiség egészét látjuk, a kérdező valamennyi életterületét érintő kérdésre válaszolhatunk, hiszen “az egész mindig több mint a részek összessége”.

Egyiptomi gyökerek

Ez az ősi módszer egészen az Egyiptomi Birodalomig vezethető vissza, évezredekig feledésben merült, majd azért kerülhetett éppen most, napjainkban a köztudatba, mert a modern pszichológia megteremtette az alapját az emberi tudat feltérképezésének, leírásának. Freud és Jung nyomán vált ismertté a tudattalan, a tudatalatti hatások feltárásának lehetősége, a magasabb ÉN fogalma, szerepe. Márpedig ezek megértése nélkül, a Tarot által feltárható analógiás láncolatokat és ezek hatásait nem lehet megismerni, és nem nyerhetünk képet az ember cselekedeteinek szellemi okairól sem.

A konkrétan megfogalmazott problémán túl egyetlen kirakásban szemlélhetjük tehát az emberi tudat három aspektusát, a magasabb ént, az egót és a tudatalattit, valamint ezek egymásra gyakorolt hatását. Egyetlen kirakásból képet kaphatunk valamennyi életterületünk (munka, szülők, gyerekek, párkapcsolat, pénz, érzelmek, gondolati világ, utazások, egészség stb.) alakulásáról, valamint a megoldási lehetőségekről. Komoly mélységeket tárhatunk fel előző életeink jelen életünkre gyakorolt hatásait illetően, de felismerhetjük a tudattalanunkban található képeket, programokat, hitrendszereket, amelyek jelentősen hatnak az életünkre anélkül, hogy azokról tudnánk. Vizsgálhatjuk csakráink, energetikai rendszerünk működését, ezzel egészségügyi problémáink felismerésére és megelőzésére is lehetőségünk nyílhat.

Tökéletes eszköz önmagunk megismeréséhez

A Tarot – a hiedelemmel ellentétben – több mint egyszerű jóslás, hiszen az ősi képek és a szimbólumok sokkal többről mesélnek, mint hogy mi várható a jövőnkben. A jövőről valójában egy biztosat tudhatunk, hogy bizonytalan. A lehetséges jövőbeni valóságok úgy változhatnak, ahogyan a felhők úsznak az égen. A jelen a fontos, mert minden, amit ma teszünk, és akik vagyunk, abból alakulhat a jövőnk.

A Piramis Tarot rendszer az első a Tarot kártyák történetében, amit elemzésre használhatunk. Évszázadokon át kutatták a mágusok és spirituális tanítók a Tarot titkát, de a mai napig nem sikerült méltó helyére emelni ennek az ősi tudásnak a tárházát. Azok, akik keresték a tarot eredetét, egy dologban egyetértettek, hogy egyiptomi gyökerekre nyúlik vissza. Mégsem sikerült megfejteniük a Nagy Titkot, hogy hogyan használhatták Egyiptomban a tarot analógiáit. A Memphis-i templom oszlopsora mutat ugyan némi kapcsolatot, de ez mégsem hozott kielégítő eredményt a megfejtéshez.

A Piramis Tarot manapság használt módszere Lekszikov Attila nevéhez fűződik, aki 2002-ben kapott különleges lehetőséget a Tarot-ban rejlő titok megfejtésére. Így született, vagyis újjászületett az egykori egyiptomi bölcsesség, ami emberismereten, önismereten, tudáson és bölcsességen alapul.

Visszatérve az indító gondolathoz, kliensemnek azt javasoltam, hogy a sokféle kártyacsomag közül válassza azt, amelyik a leginkább megérinti őt, amelyiket a legszebbnek tart – mert ettől lesz egyedi és csakis a sajátja a választott csomag. Kezdőként a módszerek tekintetében érdemes az egyszerűbb – pl. a háromlapos kirakást vagy a heti/havi kirakást választani. Önismerethez azonban az is bőven elég, ha mindennap húzunk egyetlen lapot és hagyjuk a belső megérzésünket “gondolkodni”. A nekünk szóló egyedi válasz gyorsabban megérkezik, mint gondolnánk. A Nagyarkánumok jelentéséről bővebben ide kattintva olvashatsz.

Tovább a blogra »