Számmisztika.net

Ízek, imák, szerelmek – és egy kis számmisztika

Elizabeth Gilbert világsikerű regénye, az Ízek, imák, szerelmek című, az én egyik kedvencem is lett. Ebben a blogbejegyzésben azonban elsősorban nem a történetet szeretném méltatni, hanem annak szerkesztési módját és elvét, ami számmisztikailag is megállja a helyét.

108 gyöngyszem

Az írónő a könyv bevezetőjében a következőket írja: “A keleti filozófia ezoterikusabb köreiben a 108-as különlegesen kedvező, szent szám… A hármas szám a tökéletes egyensúlyt jelképezi – ezt bárki igazolhatja, ha valaha is tanulmányozta a szentháromságot vagy akár csak egy háromlábú széket. Mivel ez a könyv az egyensúly elérésére tett erőfeszítéseimről szól, úgy határoztam, hogy 108 történetre osztom fel. A 108 mese alkotta füzér tovább tagolódik három nagyobb részre – Itália, India és Indonézia -, arra a három országra, amelyet az önvizsgálat évében felkerestem. Ez az elosztás azt jelenti, hogy mindegyik rész 36 fejezetből áll, ami nekem különösen fontos, mert mindezt 36 évesen írom.”

Lelki érettség

A számmisztika szerint 36 évesen mindenki eléri a lelki érettsége korát… Miért éppen ekkor? Pitagorasz matematikus, filozófus, a “számok atyja” és persze a számmisztika megalkotója szerint a gömb a tökéletes test, a kör pedig a tökéletes síkidom. A kört matematikailag 360 fokra osztotta, amelyből azután arra (is) következtetett, hogy az életünk során az első fontos kört 36 évesen – bizton állíthatóan – mindenki megteszi, avagy fontos tapasztalatot szerez az életében. 9 éves főbb periódusokat állapított meg, és úgy gondolta, hogy egy emberöltő során nagyjából 7-8 ilyen periódust élhetünk meg. Mindezt az asztrológia összefüggései is ugyanígy megerősítik: senki sem éri el a lelki nagykorúságot addig, amíg legalább három 9 éves periódust meg nem tapasztal (cca. ennyi idő szükséges, hogy a nagy tanító bolygó, a Szaturnusz áthaladjon a Zodiákus valamennyi jegyén.)

A számmisztikában a sorsszám segítségével határozzuk meg a lelki érettség kezdő időpontját, vagyis a pitagoraszi 36-ból ki kell vonni a sorsszámodat. Pl. 36-9=27. Mivel a 9-es a legmagasabb sorsszám, 27 évnél korábban senki sem válik lelkileg éretté. A lelki érettség időpontja azért fontos “dátum”, mert ettől kezdődően újabb energiák lépnek az életedbe kilenc évenként, amelyek hozhatnak nehézségeket, de új feladatokat, lehetőségeket is.

Emlékszel még a könyv Bevezetőjében olvasottakra? Aaz írónő a regényt 3 x 36 fejezetre osztotta és 36 évesen írta… Érdekes összefüggés,ugye? Ezt azért annyival mindenképpen pontosítanom kell, hogy ő nem 36 évesen érte el a lelki érettsége korát, hanem már 31 évesen, hiszen a sorsszáma 5-ös. Ettől a születésnapjától kezdődött el az a kilenc éven át tartó 7-es számhoz kapcsolható rezgés, ami “karmikus nehezítésként” – vagy nevezhetjük feladatnak is – jelent meg. A könyvből tudhatod, hogy az élete egyik napról a másikra romba dőlt, elvált, elveszítette mindenét, de közben elkezdte Istent keresni. És ez egyáltalán nem véletlen: a 7-es karmikus feladat a hit, a feltétel nélküli szeretet próbája… Az egyénnek a lelkében kell rendet rakni ahhoz, hogy képes legyen felállni a padlóról, vagyis esetében a romokból kellett új várat építeni. Nem könnyű időszak, de aki sikeresen megoldja, megtapasztalhatja a valódi lelki beavatást… Képes lesz másként látni önmagát, az elmúlt időszak nehézségeiből megtanulja a hála érzését, új és merőben más emberré válik.

Az 5-ös sorsszámhoz egyébként az állandó változás, a káoszból való rend teremtése, az életre szóló utazások élménye (is) kapcsolódik.

Test-lélek-szellem

A 108-as szám is érdekes abból a szempontból, hogy Elizabeth Gilbert karaktere 18-ból 9-es. A karakter-numerológia szerint az összetett karakterek középső száma, ami esetében a 8-as, akár jelentősebb összetevője is lehet a személyiségének, mint az alapkarakterszám (9). Ami azt jelenti, hogy ha ezt a 8-as energiát negatív használja, akkor nem képes sem az 1-es, sem a 9-es lehetőségeit sem kiaknázni: bátortalanná, önbizalom-hiányossá, kiszolgáltatottá, megtörtté, ingataggá, hisztérikussá, egyensúlytalanná, stb. válik – ami meg is történt vele. Mit írt a Bevezetőben? – “a könyv az egyensúly elérésére tett erőfeszítéseimről szól…” Meglepő, ha elárulom, hogy a 8-as az egyensúly száma?

A regény első része az olasz élményeket, vagyis az ízeket írja le – ez a fizikai tapasztalatszerzés helye és időszaka. A második rész Indiába kalauzol – és a szellemi táplálékokról, a meditációs élményekről, az imákról mesél. Míg a harmadik rész Indonéziában a lelki élményekről, az érzelmekről, az igaz szerelemről szól. Elizabeth Gilbert számára a beavatás a fürdőszoba padlóján történt éjszakai sírástól kezdődött, az azt követő időszak a tanulásé, a keserű tapasztalatszerzésé, az önismereté volt, míg az egy éves utazás már a test-lélek-szellem egységének megtapasztalását, a válságból való kiutat jelentette a számára. Más emberré vált? Nem kétséges. A számmisztikai képlete alapján még várnak rá tapasztalatok, így remélhetően a történetek is tovább folytatódnak…

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

A Google és Facebook belépéssel automatikusan elfogadod felhasználási feltételeinket.

VAGY


| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!