Az élet három legfontosabb területe lehet a pénz, a munka és a párkapcsolat. Amikor ezek jól működnek az életedben, akkor elégedettnek és sikeresnek érzed magad. Ennek ellenére érdemes föltenni a kérdést, hogy milyen érzéseket nyújt számodra a pénz? Szereted? Félelmeket okoz? Netán ellenérzéseid vannak vele? Egyáltalán nem mindegy ugyanis, milyen érzéseket társítasz a pénzhez. Ha pozitívakat, akkor könnyebben jön, ellenkező esetben viszont… le sem írom.
A születési képletekben az is látható, hogy vannak emberek, akiknek könnyebb, míg másoknak problémásabb életfeladatokkal kell szembenézniük. Benne élni a jóban, vitathatatlanul kellemesebb élmény, mint nap mint nap küzdeni. Azzal vigasztallak, ha az utóbbi csoporthoz tartozol, hogy jelen életedben óriási lelki fejlődést tapasztalhatsz meg, míg az előbbiekre ez annyira azért nem jellemző. Miért is kéne változtatniuk, ha bőséges az életük? De mi a helyzet például veled? Mit tehetsz, milyen lehetőségeid vannak?
Lehet, hogy van, de lehet, hogy nincs
A számmisztika szerint a 8-as számhoz tartozik a siker, a csillogás, a pénz, a karrier lehetősége – sok egyéb összetevő mellett. Jogosan gondolhatod, akinek a sorsszáma 8-as, az gazdag, sikeres életre számíthat. Igazad lehet ebben, a gyakorlat mégis azt mutatja, ez nem ennyire fekete vagy fehér. A sikeres élet eléréséhez a neveltetés, a szülői minta, a háttér is hozzájárul, de befolyásolhatja a személyiség alapvonása, a karakter is. Amikor ugyanis a karaktered energiáit, vagyis a benned lévő tulajdonságokat negatívan használod, az majdnem olyan, mintha hátat fordítanál a sorsodnak.
Érdekes módon akkor sem törvényszerű, hogy egyszerűbb a helyzeted, ha a születési karaktered 8-as. Beléd van kódolva a pénz, a siker, hiszen kisgyermek korodtól fogva ösztönösen jól bánsz a pénzzel, mégsem biztos, hogy komoly karriert futsz be, vagy az átlagosnál gazdagabb leszel. Példának okáért az a 17-es karakter, akinek születési képletében nem szerepel a 4-es szám – éppen ezért elsajátítandó feladata a kitartás, az állandóság, a stabilitás megteremtése, a szorgalmas munka, stb. -, nagy valószínűségfel életében többször törik meg a karrierje, mert pl. akkor vált munkahelyet/hivatást, amikor lehetősége nyílhatna az előlépésre – olyan, mintha menekülne a siker elől. Minden váltáskor elölről kezdi a lépcsőfokokat megmászni. Jut előre természetesen, de nem olyan tempóban, ahogyan a lehetőségei megadnák neki.
Sokan vannak, akiknek a születési dátuma ugyan tartalmazza a 8-as számot, de az nem a karakterükben és nem is a sorsszámukban jelenik meg. Az ő esetükben az energia adott, és tudnának is jól élni azzal, ha akarnának. Mivel a személyiség magja maga a karakter, így az a 3-as egyén, akinek pl. a születési éve tartalmazza a nyolcast mégsem képes a pénzzel igazán jól bánni, mert a karakteréből adódó lehetőségeikhez képest túlköltekezhet. A 3-as a határtalanságot (is) szimbolizálja, ezért az ő kezéből sokszor kifolyik a pénz. Neki ugyanúgy meg kell tapasztalnia a pénzkezelés korlátait, mint azoknak, akiknek a 8-as tanulandó feladat.
Szükség vs. bőség
Nem kell nyelvésznek lenned ahhoz, hogy megértsd a magyar nyelv mélységeit. A szavak hatnak a tudattalanodra, a legtöbbször azonban nem úgy, ahogy azt várnád. Sokan az átlagosnál jobban keresnek, mégis folyamatosan kevésnek érzik a bevételeiket, mert jóval többet is költenek – úgy érezhetik, hogy mindig szükségük van valamire. Amikor a tudattalan folyamatosan azt az üzenetet kapja, hogy “szükség van“, azt többnyire úgy értelmezi, hogy szűkre kell venni a lehetőségeket: hiányt, negatív érzelmeket társítasz ekkor a pénzhez. Ha jól belegondolsz, valójában megteremted a hiányt a gondolataiddal. Most, olvasás közben töröld a helytelen gondolatokat, és társíts a pénzhez jó érzéseket. Azt is bebizonyították, hogy a negatív gondolatok sokkal erősebben hatnak, ezért ismételd meg a pozitívakat többször is. Hidd el, amit állítasz magadnak.
Szinte biztosra veszem, hogy legalább egyszer megtapasztaltad már az életedben, hogy amit nagyon szerettél volna elérni, amire szívből vágytál, azt megkaptad, az megvalósult a számodra. Minden egyes gondolatod, elhangzott szó – így ez a bejegyzés is…- lenyomatot hagy a tudattalanodban, amelyet követően az valamilyen módon és valamikor nagy valószínűséggel hatni fog rád. Ezért nem mindegy, hogy milyen érzéseket, érzelmeket, gondolatokat társítasz például a pénzhez.
Amikor megkapod a vágyott munkát, hosszabb kihagyás után végre dolgozol, tele vagy energiával, lelkesedéssel – mert a kívánságod megvalósult. Aztán előfordul, hogy néhány hónap, év után már nem tűnik a munkahelyed sem olyan csillogónak, sem olyan lelkesítőnek, mint az elején. Eljutsz arra a pontra, amikor reggelente rossz kedvűen ébredsz, nincs kedved bemenni a munkahelyre, nem szereted, amit csinálsz. Nem kell(ene) csodálkoznod, ha leépítéskor vagy bármilyen egyéb okból, tőled válik meg a főnök. Lehetsz rá dühös, okolhatod a munkatársaidat, még a sorsot is, a továbblépés érdekében mégis jobban teszed, ha elfogadod, hogy a szituációt te magad idézted elő. Mit üzentél a tudattalannak minden nap? Nem szeretem, nem kell nekem, nem szeretek bejárni, nem akarom csinálni… hát, ne lepődj meg.
Pontosan ugyanígy működnek a félelmek is. Ha folyamatosan azon aggódsz, hogy “nem tudom befizetni a számláimat, mert keveset keresek”, vagy “elveszítem a lakásomat, mert nem tudom fizetni a hitelt”, vagy “nincsenek ügyfeleim, tönkre megy a cégem”, vagy “nincs egy fillérem sem” – és még lehetne hosszasan sorolni a rettegést okozó mondatokat -, ne érjen meglepetés, ha a félelmeid önbeteljesítő jóslatokként fognak működni, és valóban a pénz hiányát, a szűkséget kell megélned, vagy elveszítesz mindent, ami igazán fontos volt addig. Ha folyamatosan negatív gondolatokkal bombázod a tudattalant, sajnos valóban bekövetkezhetnek azok a dolgok, amiktől a leginkább rettegtél.
Takaríts!
Balogh Béla, a Tudatalatti 10 parancsolata című könyvét Bibliaként kellene forgatnia mindenkinek, akit a fentiek érintenek. A tudattalant ugyanis át tudod hangolni! Kell hozzá kitartás és energiabefektetés, de megéri az a cca. hat hónap, amit erre a célra fordítasz. Ne felejtsd el, hogy csakis magadért teszed! A gondolatok nagytakarításának fontosságával az agykontroll is foglalkozik.
Nem kell sok pénzt kiadnod ahhoz, hogy gondolataidat átfogalmazd. Valójában az is pontosan ugyanolyan jól működik, hogy amikor észreveszed, hogy tudatodba beférkőznek a negatív gondolatok, érzések, törlöd azokat – mint ahogy az iskolában a táblát letörölted, azután írj fel a tábládra pozitív kijelentést. Próbáld meg az érem – vagyis a pénzenergia – másik oldalát megcsillogtatni. Például mindig van annyi pénzem, amennyiből be tudom fizetni a számlákat. Még jobb ha jó érzéseket is társítasz a csekkekhez: sok embernek adsz munkát és megélhetést a befizetéssel. Mindig vannak olyan emberek, akik éppen az én szolgáltatásomat/termékeimet szeretnék megvásárolni – jönni fognak hamarosan. És ezt is lehetne hosszasan sorolni. Légy kreatív, használd a fantáziádat. Fogd fel játéknak. A sikeredet az is segíti, ha félreteszed a “dögöljön meg a szomszéd tehene” magyaros mentalitást, és szívből örülsz mások sikerének. Az irigységgel ugyanabba a csapdába esel, mint a negatív gondolatokkal. Ez is az, és nagyon romboló.
Az önismeret rögös út. És igen, nehéz szembe nézni önmagaddal, a hibáiddal. De az is csak kifogás és nem a megoldásra való törekedés. A pozitív gondolkodás ugyanis nem azt jelenti, hogy rózsaszínben kell ezentúl látnod a világot, hanem azt, hogy törekedj a probléma megoldására. A bőséget ezen keresztül érheted el. Hibáztathatod továbbra is a sorsot, a karmát, a szomszédot, sőt a tehenét is, előrébb jutni mégis inkább az önvizsgálattal, a változni akarással és a változtatással fogsz csak! A pénz nem boldogít? Dehogyis nem! Használd megfelelően, gondolj rá jó érzésekkel.
Kitartást és sikert, menni fog!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: