Néhány napja megnéztem a Vaslady című filmet, amely az egykori brit miniszterelnök-nőről, Margaret Thatcherről készült Merryl Streep elképesztő alakításával. Történelmi szerepe azért is meghatározó, mert a mi – állítólag felvilágosult – nyugati világunkban ő volt az első nő, aki országa élére állhatott…
Ez a bejegyzés elsősorban nem filmélményről szól, hanem egy nagyon is lényeges életfilozófiáról, amelyet segítő tanácsadóként magam is osztok, és mindez még a számmisztikával is összefüggésben áll. A film egyik jelentében Margaret orvosi vizsgálaton vesz részt, ahol az orvos mindenáron be szerette volna neki “bizonyítani”, hogy beteg. Margaret határozottan visszautasította az orvosi “véleményt” az apjától oly sokszor hallott idézettel:
És bizony, a gondolataink óriási erővel bírnak. Tapasztalataim szerint a leginkább azok a gondolatok hatnak, melyek épp csak átsuhannak rajtunk, de amelyeket hosszú ideje döngölgetünk magunkban, na azok is megteszik a maguk hatását.
És most van itt az ideje, hogy önmagadba tekints egy kicsit. Megtörtént veled, hogy betegnek hitted magad, hogy szinte már-már betegesen kutattad a jelét annak, hogy valami komoly gond van valahol a testedben? Tudnod kell, hogy éppen az ilyen gondolatok indíthatják be a folyamatot és tehetnek később fizikailag is beteggé. Természetesen, amikor konkrét tünetek jelentkeznek, lázas vagy, nem érzed jól magad, stb. célszerű orvoshoz fordulni, sőt az időnként szűrővizsgálatokat is érdemes elvégeztetned, de amikor egyébként egészséges vagy, nem érdemes “kitalálni” a problémákat, inkább az egészségre koncentrálj.
Vajon előfordult-e veled akár csak egyszer is, hogy reggel szinte fájt a gyomrod a gondolattól, hogy be kell menned a munkahelyedre dolgozni? Esetleg érezted már azt, hogy fizikai nehézséget okoz egy-egy feladat határidőre történő elkészítése? És meglepődtél, amikor éppen tőled váltak meg? Vajon tényleg a főnök volt a hibás…?
Mikor futott át az agyadon utoljára, hogy eleged van a társadból? Vagy épp ennek az ellenkezője: mikor éreztél utoljára hálát azért, hogy ő veled van, kitart melletted? És te vajon kitartasz mellette jóban-rosszban? Válságban van a kapcsolatotok? Talán ez sem csak úgy önmagától következett be…

Vajon miért könnyebb másokban keresni a hibákat a saját életed problémáiért? Miért könnyebb a panaszkodás, miért van szükséged mások együttérzésére – ahelyett, hogy inkább tennél önmagadért? Irigykedsz másokra, ha azok jobbak, szebbek vagy többek nálad? Vajon ők mit tesznek a saját sikerükért? Rá kell jönnöd, hogy negatív gondolatokkal csak hátráltatod önmagad, és így sosem fogsz előrébb jutni.
Számmisztikai elemzések során mindig elmondom, hogy az életed, a sorsod alakulásáért kizárólag Te vagy a felelős. A sorsodat akkor éled megfelelően, ha ismered és elfogadod önmagad (vagyis a karakteredet) olyannak, amilyen vagy – és ez a gondolataiból fakad -, és nem harcolsz önmagad ellen, hanem megpróbálod a lehető legtöbbet kihozni abból a csomagból, amely számodra rendeltetett.
Hidd el, csupán a gondolataidat kell átalakítanod, és a sorsod hajóját a legfényesebb kikötőbe kormányozhatod… Tényleg olyan nehéz lenne ez?
A témáról bővebben olvashatsz A pénz nem boldogít, A lélek üzenetei és a Várom a párom című korábbi írásaimban.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: